W TVP nie będzie dziś "Ojca Mateusza". Zamiast tego dokument o TW "Bolku". TVP: Zmiana na liczne prośby widzów

1. Kurski: Telewizyjna Jedynka pokaże dziś wieczorem film "TW Bolek" 2. W związku z tym z ramówki wypadł popularny "Ojciec Mateusz" 3. Po filmie ma odbyć się dyskusja historyków - przekazał prezes TVP

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasO zmianie poinformował na Twitterze Jacek Kurski:

W pierwszych doniesieniach podawano, że dokument zostanie wyemitowany o 22:20 zamiast programu publicystycznego i filmu "Widmo". Po południu TVP poinformowała jednak, że emisja została przesunięta na 20:30 i film zastąpi dzisiaj popularny serial "Ojciec Mateusz".

W informacji na temat zmiany w ramówce, którą otrzymała nasza redakcja, rzecznik TVP napisał, że "TW Bolek" zostanie wyemitowany "w związku z licznymi prośbami widzów". Przed i po emisji filmu przewidziane są rozmowy w studio TVP pod hasłem "U źródeł III RP: Szafa Kiszczaka".

"TW Bolek" to film dokumentalny Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka z 2008 roku o domniemanych związkach Wałęsy z SB. Występują w nim m.in. autorzy książki "SB a Lech Wałęsa" Sławomir Cenckiewicz i Piotr Gontarczyka

Zmiana po konferencji IPN

Wpis Kurskiego pojawił się krótko po zakończeniu konferencji prasowej IPN . Prezes Instytutu poinformował na niej o wynikach badań dokumentów znalezionych w domu gen. Czesława Kiszczaka. Jak przekazał IPN, jest wśród nich m.in. zobowiązanie do współpracy z SB podpisane Lech Wałęsa "Bolek", doniesienia "Bolka" i pokwitowania odbioru pieniędzy.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: