Brytyjskie media piszą o okładce "wSieci". "Szokujący obraz", "Celowe wzbudzanie strachu"

1. Brytyjskie media zainteresowały się okładką aktualnego numeru "wSieci" 2. Wyspiarze piszą o "celowym wzbudzaniu strachu" wśród Polaków 3. Zauważają też analogię do nazistowskich plakatów z początku XX w.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas W swoim aktualnym numerze tygodnik dużo miejsca poświęca kryzysowi migracyjnemu, podnosi zwłaszcza sprawę seksualnych ataków i napaści na kobiety w Kolonii. "Islamski gwałt na Europie" - to tytuł widniejący na pierwszej stronie gazety.

Okładka najnowszego numeru "wSieci" nie uszła uwadze zagranicznych mediów. Na Wyspach o "szokującej" kreatywności polskiego tygodnika piszą "The Independent" i "DailyMail" .

"Na zdjęciu widzimy białą, jasnowłosą kobietę, owiniętą we flagę Unii Europejskiej, atakowaną przez męskie ręce o ciemnej karnacji", pisze Kirsty Major z "The Independent" .

Dziennikarka zauważa też, że niektórzy okładkę polskiego tygodnika porównują do nazistowskich plakatów, przedstawiających kobietę molestowaną przez czarnoskórego mężczyznę i biernie przyglądającego się Żyda.

"DailyMail" zwraca z kolei uwagę, że tego typu okładki służą wzbudzaniu strachu wśród mieszkańców Europy. "Chora okładka dużego polskiego tygodnika - to celowe wzbudzanie powszechnego strachu", twierdzi ekspert ds. mediów, Henk van Essen,

cytowany w artykule Simona Tomilsona

.

Nie dla wszystkich okładka polskiego tygodnika jest szokująca. Internauci zauważyli, że całkiem niedawno podobny ton przybrała pierwsza strona niemieckiego "Focusa", w którym można przeczytać m.in. o ślepej tolerancji dla imigrantów.

Brytyjscy dziennikarze, cytując fragmenty artykułu z "wSieci", porównują jego treść do ostatnich wyników śledztw ws. wydarzeń w Kolonii. Wynika z nich , że na 58 zatrzymanych w związku z masowymi napaściami seksualnymi i rabunkowymi na kobiety tylko trzech było uchodźcami, którzy niedawno przybyli do Niemiec.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: