Ten mężczyzna molestował nastolatkę w parku. Policja apeluje: pomóżcie go złapać!

16-letniej dziewczynie udało się obronić, ale policja wciąż szuka człowieka, który napastował ją w parku. Właśnie opublikowano jego portret pamięciowy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Zdarzenie miało miejsce 19 grudnia w parku Chopina w Gliwicach. Do dwóch nastolatek siedzących na ławce podszedł mężczyzna. Proponował im marihuanę, ale dziewczyny odmówiły i poprosiły go, żeby odszedł.

Mężczyzna się oddalił, ale po chwili wrócił i zaczął dotykać miejsc intymnych jednej z nastolatek. Doszło do szamotaniny. Krzyki dziewczyny zaalarmowały przechodniów, którzy ruszyli z pomocą. Napastnik jednak uciekł ze śladami zadrapań na twarzy.

Policja szuka bohaterskiego przechodnia

Na podstawie zeznań świadków sporządzono portret pamięciowy. Policji udało się jednak dotrzeć tylko do jednego z mężczyzn, którzy bohatersko ruszyli za sprawcą. Prowadzący postępowanie proszą o kontakt drugiego z nich.

Policja szuka mężczyzny, który w parku Chopina w Gliwicach napadł na nastolatkęPolicja szuka mężczyzny, który w parku Chopina w Gliwicach napadł na nastolatkę fot. KMP Gliwice

Rysopis napastnika

Wiek z wyglądu ok. 19 lat, wzrost ok. 178 cm, sylwetka szczupła, twarz owalna, cera blada, czoło zasłonięte kapturem, brwi blond, oczy ciemne, małe rozwarcie szpary ocznej, nos średniej długości i wąski (najprawdopodobniej prosty), usta średniej długości i cienkie, bródka średnia. Ubiór: bluza z kapturem koloru ciemnoniebieskiego, szara sportowa kurtka, białe obuwie. Cechy charakterystyczne: przygarbiona sylwetka oraz zadrapanie naskórka na policzku.

Jak skontaktować się z policją

Policja prosi o przekazywanie swoich podejrzeń co do tożsamości sprawcy za pośrednictwem całodobowego numeru telefonu 32 336 92 55, mailowo: kryminalny@gliwice.ka.policja.gov.pl lub za pośrednictwem anonimowej skrzynki kontaktowej, dostępnej pod tym linkiem .

Wszystkim informatorom gwarantowana jest anonimowość.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: