Kamil Dziubka odchodzi z "Wiadomości". "Dziś mi podziękowano"

1. O swoim zwolnieniu reporter Telewizji Polskiej poinformował na Twitterze2. To kolejna osoba wyrzucona z "Wiadomości" po zmianie władz TVP

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas "Minęło 11 lat. Dziś podziękowano mi za pracę" - ogłosił Kamil Dziubka. Na Twitterze podziękował też swoim współpracownikom:

Jak informują Wirtualne Media, gdy w redakcji "Wiadomości" - po zmianie władz w TVP - ruszyły się zwolnienia, Dziubka był na urlopie. Prawdopodobnie dlatego otrzymał wypowiedzenie dopiero teraz - pisze portal.

- Praca z Tobą była wielką przyjemnością - odpowiedziała na post dziennikarza na Twitterze Beata Tadla, która z "Wiadomościami" pożegnała się jeszcze w styczniu.

- Kamil powodzenia. Bardzo mi przykro. Ale mam nadzieję, ze jeszcze nie raz bedziemy wspólnie na wieczorach wyborczych - napisała z kolei Katarzyna Kolenda-Zaleska.

Zajmował się polityką

Dziubka pracował w "Wiadomościach" od 2005 roku. Zajmował się głównie tematyką polityczną. Zaczynał w Polskim Radiu Katowice. Pochodzi z Górnego Śląska - czytamy w informacji o reporterze, która nadal widnieje na stronie "Wiadomości". TVP.

Zmiany w TVP

W styczniu nowym szefem TVP został Jacek Kurski. W telewizji publicznej, od chwili zmian w jej władzach, trwa wielka czystka. Zmiany nie omięły oczywiście głównego programu informacyjnego TVP1.

Z "Wiadomościami" pożegnali się ich szef i prowadzący Piotr Kraśko. Zastąpiła go Marzena Paczuska. Pracę straciła prezenterka Beata Tadla. Zniknęli reporterzy Milena Kruszniewska, Justyna Dobrosz-Oracz, Jacek Tacik. Reporterki Elżbieta Byszewska i Magdalena Karpińska przeszły do "Panoramy" TVP2 - przypomina portal Wirtualnemedia.pl. Odeszli też wydawcy (Piotr Jaźwiński, Grzegorz Sajór i Bogdan Ulka) oraz sekretarz redakcji Maciej Czajkowski.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: