Atak na kobietę w szwedzkim metrze i szybka reakcja Polaka. Skrajne opinie - a Twoja? [SKOMENTUJ]

Filmik, na którym nasz rodak rzuca się w obronę kobiety, wywołał wiele pozytywnych opinii. Ale są też negatywne. Jesteśmy ciekawi Waszej.

Twórcy tego filmu postanowili sprawdzić, jak przechodnie reagują na sytuację, gdy w miejscu publicznym kobietę atakuje mężczyzna. Ludzie są zaniepokojeni, większość interweniuje, jednak wisienką na torcie jest reakcja młodego Polaka, który bez wahania rusza do akcji. I przy okazji nie przebiera w słowach:

 

Filmik szybko rozszedł się w polskim internecie. Większość komentujących chwali reakcję rodaka.

Normalna reakcja, tym bardziej odstraszająca cudzoziemca, bo wyartykułowana po polsku, co więcej zrozumiał w mig, oni boją się Słowian, w szczególności Polaków i Rosjan. I nie chodzi tu o chamstwo ale o prostą zasadę, jeśli już się zdecydujesz to najważniejsze aby wywołać szok i przerażenie, w końcu bronisz kogoś i siebie... - pisze na naszym profilu na Facebooku Tomasz.

Nie brakuje też głosów krytycznych:

Nie wiem czy jest się czym zachwycać, komiczne jest że mówi w Szwecji do Szwedów po polsku. Agresja na agresję, wychodzi na człowieka na tym samym poziomie co napastnik. Bardziej podoba mi się reakcja mężczyzny, który po prostu osłonił ją swoim ciałem. Ale może jestem już uczulona i widzę to przez pryzmat wznoszących wojownicze i agresywne okrzyki Pudzianów i ONRowców - pisze Paulina.

A Wy jak oceniacie tę reakcję?