Danuta Szaflarska w szpitalu. Jej stan jest poważny? Wnuczka zaprzecza

1. Danuta Szaflarska od kilkunastu dni przebywa w szpitalu2. Aktorka trafiła tam z powodu złamania biodra3. Media informowały, że jej stan jest ciężki4. Wnuczka artystki zapewnia jednak, że Szaflarska wkrótce wyjdzie ze szpitala

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasDanuta Szaflarska w styczniu trafiła do szpitala. Aktorka podczas próby do przedstawienia uległa wypadkowi i złamała biodro. Jak podał "Super Express" , "lekarze walczą o jej życie". Według gazety, Szaflarska wciąż przebywa na oddziale intensywnej opieki.

- Babcia nie leży na OIOM-ie. Wkrótce wychodzi ze szpitala - powiedziała tymczasem "Faktowi" Zofia Cypel, wnuczka artystki. Jak napisał dziennik, fałszywe były również wcześniejsze doniesienia o udarze, który aktorka miała przejść w Boże Narodzenie. Danuta Szaflarska święta spędziła z rodziną.

Teatr Żydowski, w którym występuje artystka, potwierdził w rozmowie z nami, że Szaflarska przebywa w szpitalu. Planowana na 12 lutego premiera przedstawienia "Sklep przy głównej ulicy", w którym miała grać główną rolę, została przełożona. Według teatru, obecnie temat jest "zawieszony".

Olgierd Łukaszewicz, prezes Związku Artystów Scen Polskich, powiedział nam, że nie ma w tym temacie pewnych informacji.

Danuta Szaflarska to jedna z najdłużej aktywnych zawodowo polskich aktorek. 6 lutego artystka skończyła 101 lat. Na deskach teatru zadebiutowała w 1939 r. Wystąpiła m.in. w "Zakazanych piosenkach", "Lalce" czy "Pora umierać". Za rolę w tym ostatnim uhonorowano ją na festiwalu w Gdyni. Nagrodzona także Złotą Kaczką dla najlepszej aktorki stulecia kina polskiego w 2008 r.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: