TVP ocenzurowało skecz kabaretu Ani Mru-Mru o Gwiezdnych Wojnach? "Wycięto fragment o PiS"

- TVP wycięła z naszego wystąpienia słowa "Prawo i Sprawiedliwość" - twierdzi Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru w wywiadzie dla "Newsweeka". Skecz "Gwiezdne Wojny wg PiS" miał premierę w telewizyjnej Dwójce.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru powiedział dziennikarzom "Newsweeka ", że jeden z ich skeczów wyemitowanych przez TVP został ocenzurowany. Wycięto z niego fragment o Prawie i Sprawiedliwości.

Chodzi o skecz "Gwiezdne Wony wg PiS", który miał premierę w sylwestrowy wieczór w programie Latający Klub Dwójki. Członkowie kabaretu sparodiowali w nim polityków prawicy, umieszczając ich w konwencji filmów Georga Lucasa.

- Kiedy skecz wyemitowała telewizja publiczna, stało się coś dziwnego - napisał "Newsweek". W oryginale Wójcik w stroju Dartha Vadera wchodził na scenę i mówił: "Witam bardzo serdecznie na balu karnawałowym Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem: przebudzenie mocy. - A potem słowa "Prawa i Sprawiedliwości" zostały wycięte - powiedział artysta dziennikarzom.

Chodzi o sam początek skeczu dostępnego w serwisie YouTube - po słowach "na balu karnawałowym" następuję cięcie, a kamera zmienia ujęcie.

 

Na razie TVP nie odniosło się do sprawy wyciętego fragmentu. Redakcja Gazeta.pl poprosiła o komentarz rzecznik TVP. Wciąż czekamy na odpowiedź.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: