Kolejne zmiany w TVP: Marek Czyż nie prowadzi już porannego pasma TVP Info

1. Dziennikarz Marek Czyż odsunięty od prowadzenia "Poranka Info"2. Stacja chce odświeżyć formułę porannego pasma3. O Czyżu krytycznie wypowiadała się Krystyna Pawłowicz

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasMarek Czyż został odsunięty od prowadzenia "Poranka Info" w TVP Info. Dziennikarz prowadził program od 2011 roku. O sprawie donosi portal Wirtualnemedia.pl .

Według portalu kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zdjęło Czyża z grafiku prowadzących. Ostatni raz pojawił się w "Poranku Info" w ubiegły piątek. Jak informują Wirtualnemedia.pl, TVP zapowiada zmiany i odświeżenie formuły porannego pasma.

O Czyżu negatywnie wyraziła się posłanka Krystyna Pawłowicz. Jej zdaniem, jest on prowadzącym "nieznośnie i prymitywnie nawijającym i małpującym J. Kuźniara, zwłaszcza przy 'przeglądzie' prasy, bardzo szczegółowym gdy idzie o publikacje Wyborczej".

Post posłanki pojawił się na Facebooku dwa dni przed odsunięciem Czyża z pasma TVP Info.

Dziennikarz prowadził również magazyn "Forum" i swój autorski program "Bez retuszu". Nie wiadomo, czy będzie dalej się nimi zajmował. Czyż związany był z Telewizją Polską od 20 lat. W przeszłości był m.in. gospodarzem programów "Gość Jedynki" i "Monitor Wiadomości" w Jedynce. W latach 2008-2011 był dyrektorem programowym śląskiej stacji TVS.

Zobacz wideo

Warto przeczytać: satyryczny przewodnik po naszej nowej rzeczywistości "Nowa Polska" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: