Jarosław Kaczyński w szpitalu. Polsat News: to rutynowe badania

1. "Fakt" poinformował, że Jarosław Kaczyński trafił do szpitala 2. Lider PiS miał udać się do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie 3. Wedle Polsat News Kaczyński "przechodzi rutynowe badania medyczne"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasLider PiS jest w warszawskim Wojskowym Instytucie Medycznym - poinformował w poniedziałkowy wieczór "Fakt" . "Nie wiemy, czy Kaczyńskiemu dolega coś poważnego" - pisał tabloid, dodając, że prawdopodobnie chodzi po prostu o "rutynowe badania".

Sprawy nie chciała komentować ani rzeczniczka PiS Beata Mazurek, ani władze szpitala. - Nie potwierdzam i nie zaprzeczam. Nie jestem upoważniony do udzielania informacji w tej sprawie - mówił "Faktowi" rzecznik szpitala przy ul. Szaserów płk dr n. med. Grzegorz Kade.

Nieoficjalne informacje o rutynowych badaniach prezesa potwierdził m.in. reporter Polsat News Andrzej Wyrwiński oraz zbliżony do PiS serwis Niezalezna.pl. "Lider prawicy przechodzi rutynowe badania stanu zdrowia, którym poddaje się co roku" - pisze Niezalezna.pl.

Kaczyńskiego problemy ze zdrowiem

O tym, że prezes PiS ma kłopoty zdrowotne, media informowały także w czerwcu 2014 roku, kiedy to Kaczyński nie wziął udziału w obchodach 25. rocznicy wyborów czerwcowych. - To nic poważnego. Przechodzi badania związane z alergicznymi dolegliwościami - mówił wówczas w rozmowie z "Super Expressem" poseł PiS Joachim Brudziński. W mediach spekulowano o "ostrym ataku alergii" i przemęczeniu prezesa.

Zobacz wideo

O przywódcy PiS-u przeczytasz w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: