"Mniej lewaków pokroju Stawiszyńskiego w RDC?" Nowy szef stacji lubi to

Nowym prezesem Radia dla Ciebie będzie Tadeusz Deszkiewicz. "Czy to oznacza mniej lewaków pokroju Stawiszyńskiego w RDC?" - zapytał na FB jeden z internautów. Komentarz polubiły dwie osoby. W tym nowy szef radia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasO nominacji Deszkiewicza na prezesa RDC poinformował na Facebooku wiceminister kultury Krzysztof Czabański, który przy okazji złożył gratulacje.

Pod wpisem wiceministra jest jedynie 10 komentarzy, a jeden z nich brzmi: "Czy to oznacza mniej lewaków pokroju Stawiszyńskiego w RDC?". Tomasz Stawiszyński prowadzi w RDC audycję "Niedziela filozofów, czyli potyczki z życiem" oraz audycje w paśmie "Wieczór RDC". Komentarz doczekał się tylko dwóch polubień. Jedno z nich pochodzi od ... nowego prezesa stacji. "Jak mam to interpretować" - zastanawia się dziennikarz?

Kim jest nowy szef stacji? Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl Tadeusz Deszkiewicz od września zeszłego roku był członkiem rady programowej RDC, zasiada też w radzie programowej Polskiego Radia. W latach 1977-1996 był dziennikarzem naczelnej redakcji muzycznej Polskiego Radia i Telewizji, pracował także w radiowej Dwójce. Jest autorem wielu audycji radiowych i telewizyjnych (pracował m.in. przy transmisjach koncertów muzyki poważnej, współtworzył i prowadził teleturniej językowy "ABC"). Ukończył Uniwersytet Warszawski.

Pisze felietony do londyńskiego pisma "Tydzień Polski", tłumaczy artykuły i przygotowuje opracowania płytowe do "Reader's Digest". Jest też komentatorem wydarzeń kulturalnych w Telewizji Republika i portalu wPolityce.pl.

Przez ostanie pięć lat pracował też w Urzędzie Miejskim w Wołominie, najpierw jako naczelnik wydziału kultury i promocji, a następnie pełnomocnik burmistrza. W grudniu ub. roku został powołany na doradcę prezydenta Andrzeja Dudy.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: