Popis głupoty przy ostrzeżeniu o huraganowym wietrze. Tak, ci ludzie próbują wejść na Kasprowy. Na czworakach

Kilkoro amatorów mocnych wrażeń nie posłuchało ostrzeżeń IMGW o silnym wietrze, który w polskich górach może osiągnąć dziś prędkość nawet 140 km/h. Ich zmagania z naturą uchwyciła kamera zamieszczona na Kasprowym Wierchu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasFotografię opublikowała na swoim portalu internetowym redakcja "Tygodnika Podhalańskiego" . Widać na niej cztery osoby, które na czworakach pokonują kolejne metry szczytu. Zdjęcie wykonano około godz. 16.30.

Zdobywanie gór w takiej pozycji to oczywiście nic nietypowego - o ile powierzchnia pokryta jest kopnym śniegiem, przez który ciężko się przebić bez rakiet czy nart skiturowych. Tu jednak białego puchu jest niewiele, obowiązuje za to II stopień ostrzeżenia o halnym.

Kasprowy Wierch. Cztery osoby próbują wejść na szczyt przy wietrze 115 km/hKasprowy Wierch. Cztery osoby próbują wejść na szczyt przy wietrze 115 km/h pkl.pl / 24tp.pl/

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej od wczoraj informuje o silnym wietrze w Tatrach i odradza jakąkolwiek aktywność na wysokościach. Największe porywy halnego przewiduje zaś dziś w godzinach wieczornych i nocnych. Mają one sięgać nawet 140 km/h.

"Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są niekorzystne. Wieje bardzo silny wiatr, który może powodować zamiecie śnieżne, zasypywać przetarte szlaki, łamać gałęzie i drzewa oraz znacznie utrudniać poruszanie się. Na szlakach w terenach leśnych należy spodziewać się powalonych gałęzi i drzew, wiele z nich niedługo może być niemożliwa do przejścia", czytamy w komunikacie dla turystów wydanym przez Tatrzański Park Narodowy .

"Już teraz w porywach halny przekracza na Kasprowym 115 km/h", informuje z kolei redakcja "Tygodnika Podhalańskiego" .

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy poszkodowani powinni płacić za interwencję ratowników, jeżeli doszło do niej z powodu nieprzestrzegania zaleceń TOPR?
Więcej o: