Kundelek ze schroniska został gwiazdą "M jak Miłość". Poznajcie Lizaka

To historia o psie, który znalazł dom, a teraz wystąpi w najpopularniejszym polskim serialu.

Mądre spojrzenie, lekko podpalana sierść, bardzo szybki. Tak w skrócie można opisać Lizaka, psa ze schroniska na warszawskim Paluchu. W zeszłym roku kundelka wypatrzył tam Rafał Mroczek, jeden z uczestników programu TVP "Przygarnij mnie". Show miało prosty przekaz - promowało adopcję zwierząt ze schroniska, a przekonywali do niej znani m. in. Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Olga Frycz, Leszek Stanek, Agnieszka Włodarczyk i Sylwester Wardęga. Psy wykonywały różne zadania, a decyzją jury wygrał Lizak. Rafał Mroczek, jak pozostali uczestnicy, bardzo zżył się ze swoim pupilem. Do tego stopnia, że zaczął przyprowadzać Lizaka na plan "M jak Miłość".

Pupil całej rodziny

- Kiedy tylko mogłem przywoziłem go na plan. W przerwach chodziłem z nim na spacer, dawałem mu się wybiegać. Więc kiedy dowiedziałem się, że jest możliwość, żeby jakoś u nas "zaistniał" - żeby go bardziej zaangażować i czymś zająć - od razu się ucieszyłem. I na razie mamy z tego dużo przyjemności, najwięcej Lizak! - zdradził Rafał Mroczek w "Kulisach M jak Miłość".

Paweł Zduński, którego gra Mroczek, zaproponuje Jankowi Zawadzkiemu, czyli swojemu wspólnikowi, by po ostatniej serii włamań i kradzieży, zatrudnili kogoś do ochrony. Ten zastrzeże, że chce mieć naprawdę sprawnego i szybkiego ochroniarza. A taki właśnie jest pies Lizak, który przed kamerami wcieli się w Kminka. Ten wątek sprytnie przetnie się z codziennością Mroczka - grany przez niego bohater przygarnie psa do domu i szybko pokocha go cała rodzina. Zresztą w rolę żony Mroczka wciela się Olga Frycz, która, przypomnijmy, też wystąpiła w "Przygarnij mnie" i adoptowała psa.

To dopiero początek

Lizak ma dziś prawie dwa lata. Trafił do schroniska w Boże Narodzenie 2014 roku, przywieziony przez straż miejską. Jak każdy młody psiak lubi się bawić. Jest uroczy i bardzo przyjazny zarówno wobec innych psów, jak i ludzi. Szybko się uczy i przyswaja nowe komendy. Widzowie serialu zobaczą Lizaka na początku marca. Co ciekawe, jego debiut jest radosnym finałem nie tylko własnej historii.

- Dzięki programowi nowy dom znalazły kolejne bezdomne zwierzęta. Wierzę, że to dopiero początek wielkiego ruszenia i coraz więcej osób zdecyduje się na odpowiedzialną adopcję. Dzięki temu zyskują nie tylko zwierzaki ze schronisk, ale także my - ludzie. Każdy z uczestników "Przygarnij mnie" jest tego najlepszym dowodem. Lizak wniósł do mojego życia wiele pozytywnego zamieszania i radości. To dopiero początek naszej wspólnej drogi - mówi aktor.

Więcej o: