Waszczykowski w sprawie satyry z Kaczyńskim. "MSZ zapyta, czemu służą takie wybryki"

1. Na karnawałowej paradzie przedstawiono Polskę pod butem Kaczyńskiego 2. Satyra z polityków jest tradycją na paradzie w Duesselsdorfie 3. Szef MSZ zapowiedział "wyważoną" reakcję resortu

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasElementem karnawałowych parad w Nadrenii jest ostra polityczna satyra dotycząca aktualnych spraw. To karnawał, tu nie ma świętości. Była już kanclerz Angela Merkel wystająca z pupy Amerykanina czy całowany w stopy premier Turcji Recep Erdoga

Była również figura Jarosława Kaczyńskiego - szef PiS został na niej przedstawiony jako dyktator trzymający Polskę pod butem.

Do sprawy odniósł się szef MSZ Witold Waszczykowski. - W sposób dyplomatyczny [MSZ - red.] będzie zwracać uwagę i pytać naszych partnerów w Niemczech, czemu służą takie wybryki. Bo to są wybryki. Może to świadczyć o guście naszych niemieckich przyjaciół - mówił w Trójce.

Waszczykowski zauważył jednak, że oberwało się też innym politykom. - Dlatego chcemy to robić w sposób wyważony tak aby nie naruszać wolności słowa i wolności wypowiadania się, jeśli jest tam jakaś wartość artystyczna - tłumaczył, a jednocześnie dodał, że satyra ta jest "objawem lekceważenia Polaków i polityków polskich".

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!