Były rzecznik PiS dostał pracę w PKN Orlen. Marszałek : "Dobrze, że gdzieś będzie pracował"

Były poseł i rzecznik PiS Marcin Mastalerek został dyrektorem ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen. - Po prostu zaczął pracę - wyjaśniał marszałek Senatu w Radio ZET.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasO sprawę nowej posady Marcina Mastalerka Monika Olejnik pytała w "Gościu Radia ZET" Stanisława Karczewskiego. - Błąkał się po wyborach bez żadnej funkcji - ironizowała. - Dobrze, że gdzieś będzie pracował. Każdy z nas powinien pracować i dobrze, że Marcin Mastalerek będzie pracował - odpowiadał Karczewski.

Jak Ostachowicz? "Nie widzę symetrii"

Olejnik nawiązała do Igora Ostachowicza - doradcy wizerunkowego Donalda Tuska. Po dymisji premiera ogłoszono, że Ostachowicz wejdzie do zarządu PKN Orlen, ale ostatecznie zrezygnował ze stanowiska. PiS krytykował wówczas przyznanie intratnej posady jako nagrody za dotychczasową pracę. Prowadząca dopytywała, czy Mastalerek nie dostał pracy w nagrodę za wygrane wybory i prowadzenie kampanii. - Nie, Marcin Mastalerek - z informacji jakie posiadam - po prostu zaczął pracę. To nie jest danie pracy, to nie jest nagroda - oponował marszałek.

- Ostachowicz dostał wysoką posadę, dobrze płatną pracę. Nie ma żadnej absolutnie żadnej symetrii, żadnego podobieństwa. Ja widzę same różnice - mówił Karczewski i dodał, że jest to "sześciorzędowa sprawa".

"Rodzinne historie"

- A dobrze, że kuzyn Jarosława Kaczyńskiego ma pracę w telewizji? - pytała dalej Olejnik, a Karczewski odpowiedział, że ten od dawna tam pracował. - Jedni pracują lepiej, inni pracują gorzej. Jedni awansują, inni są degradowani. To jest normalne - wyjaśniał. - Takie rodzinne historie po prostu - podsumowała Olejnik.

Sprawdź satyryczny przewodnik po naszej nowej rzeczywistości "Nowa Polska" >>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: