"Na jej miejscu też marzyłbym o imigrantach". Szokujący wpis Kukiza

Paweł Kukiz w skandaliczny sposób uderza w Joannę Grabarczyk z Akcji HejtStop. Kierowana przez nią organizacja złożyła do prokuratury zawiadomienie w sprawie gróźb, jakie Mariusz Pudzianowski kierował pod adresem uchodźców.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Nie dziwię się pani Joannie... Gdybym był na jej miejscu to też marzyłbym (marzyłabym) o imigrantach w kontekście sylwestrowej nocy - napisał na swoim Facebooku Paweł Kukiz, lider ruchu Kukiz'15 o Joannie Grabarczyk, koordynatorce Akcji HejstStop, w wulgarny sposób nawiązując do głośnej sprawy sylwestrowych ataków seksualnych na kobiety w Kolonii, których sprawcami byli w znacznej większości imigranci .

Umieścił też link do nagrania na YouTube, na którym vloger krytykuje Grabarczyk, po czym najprawdopodobniej go usunął ze swojego profilu.

Przypomnijmy: Akcja HejtStop, którą koordynuje Joanna Grabarczyk, zawiadomiła prokuraturę o groźbach, które strongman Mariusz Pudzianowski kierował w stronę uchodźców. Pisaliśmy o tym w sobotę - czytaj więcej.

Fala hejtu

Grabarczyk spotkała się z agresywną reakcją ze strony samego Pudzianowskiego i falą hejtu w internecie za to, że "zakapowała na Pudziana".

"Zakompleksiona, sfrustrowana 'kobieta' szkodząca normalnym ludziom" - pisał o niej m.in. Pudzianowski, używając też takich słów jak "Judeopolonia", "Żyd" i "kapuś". Na koniec polecił wizytę u dietetyka.

Prosił, żeby w komentarzach nie używać wulgaryzmów, ale wśród setek wpisów nietrudno znaleźć obraźliwe aluzje do wyglądu czy takie o podtekście seksualnym.

Post "Pudziana" został udostępniony ponad 27 tys. razy a polubiło go ponad 60 tys. internautów.

W niedzielę za strongmanem ujął się vloger Marcin Rola, którego filmik udostępnił Paweł Kukiz. Rola na swoim Facebooku także wyśmiał szefową HejtStop.

Scheuring-Wielgus zgłosi sprawę do komisji etyki

Głos w sprawie zabrała także posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus. Zapowiedziała, że o wpisie Kukiza poinformuje sejmową komisję etyki.

Warto przeczytać: "Kukiz. Grajek, który został graczem" >>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!