Beata Kempa zawsze z Radiem Maryja. "Nawet jeśli skrytykuje mnie 100 tys. lewaków..."

30 mln zł na geotermy i 20 mln zł na uczelnię ojca Rydzyka? Szefowa kancelarii premiera nie widzi przeszkód. Kempa nie ukrywa też swojego związku z Radiem Maryja: "Zawsze będę uczestniczyła w ich zjazdach, nawet na emeryturze".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW rozmowie z "Wprost" Beata Kempa przyznaje, że "nie widzi przeszkód" by ksiądz Tadeusz Rydzyk otrzymał 30 mln zł na odwierty geotermalne i 20 mln zł na uczelnie. "Do tej pory szkoły katolickie były dyskryminowane, same o tym mówią, a to są bardzo dobre przedsięwzięcia. Dlatego dzisiaj trzeba to równoważyć" - wyjaśnia i dodaje, że "za dotacją na Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej zawsze podniesie rękę".

Poglądy inne niż lewackie

"Studenci wyróżniają się wysokim poziomem kultury osobistej. Część z nich włada kilkoma językami, potrafi rozmawiać z wykładowcami i uczestnikami kongresu bez udziału tłumacza." - zachwala w rozmowie Kempa. Minister podkreśla też, że na uczelni Rydzyka "liczy się człowiek". "Na innych uczelniach tego nie poczułam. Najczęściej było tak, że jeśli ktoś miał inne poglądy niż lewackie, to się nie odzywał" - relacjonuje.

Rodzina Radia Maryja

W kontekście Rydzyka pojawiło się też pytanie o uczestnictwo Kempy w urodzinach Radia Maryja, gdzie wygłosiła słynną tyradę o tym, że Radio jest "kręgosłupem biało-czerwonej drużyny" PiS.

Czy jako urzędnik państwowy powinna uczestniczyć w takich uroczystościach? "Czy ktoś mi tego zabroni? Po pierwsze byłam tam w imieniu prani premier. Były tam także odczytywane listy między innymi od pana prezydenta. A po drugie to jest ciepła rodzina" - mówi. Jednocześnie deklaruje,. że będzie uczestniczyła w zjazdach nawet na emeryturze. "Nawet jeśli skrytykuje mnie 100 tys. lewaków, to dla mnie tym bardziej będzie to powód do dumy, że tam jestem" - dodaje.

O fenomenie o. Tadeusza Rydzyka i Radia Maryja przeczytaj w reportażu >>

 
Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy szkoła o. Rydzyka powinna otrzymać 20 mln zł z budżetu państwa?
Więcej o: