Z czołówki "Wiadomości" zniknęły bębny. Dlaczego? "Kojarzyły się z wojną"

Spokojniejsza oprawa muzyczna "Wiadomości" ma sprawić, że program będzie "pozytywny". Dotychczas w czołówce pojawiały się bębny, które zdaniem nowych władz TVP "kojarzą się z wojną".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasTelewizja Agencja Informacyjna poinformowała Wirtualne Media , że bębny znikają z oprawy muzycznej, bo "kojarzą się z wojną, a 'Wiadomości' mają być pozytywne". Aby osiągnąć ten efekt, w nowej wersji kompozycji Radzimira Dębskiego uwydatniono skrzypce.

Która z wersji jest lepsza? Poprzednia, z bębnami?

 

Czy nowa, bez?

 

"Pałac im. Stalina"

Przed miesiącem, kilka dni po objęciu władzy w TVP, Jacek Kurski zdecydował o zmianie tła za prezenterem "Wiadomości". Zniknął Pałac Kultury i Nauki, a w jego miejsce wstawiono Zamek Królewski.

Spadek oglądalności

W TVP przeprowadzono także duże zmiany kadrowe. W ich wyniku zwolnionych została duża część prezenterów oraz wydawców i reporterów. Stanowisko szefa serwisu stracił Piotr Kraśko, a w jego miejsce pojawiła się Marzena Paczuska. Obecnie "Wiadomości" są prowadzone przez Danutę Holecką, Krzysztofa Ziemca i Michała Adamczyka.

Czy to "dobra zmiana"? Według najnowszych badań "Wiadomości" oglądało w styczniu 410 tysięcy osób mniej niż w styczniu ubiegłego roku

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Która oprawa muzyczna
Więcej o: