Szef Komisji Weneckiej u Dudy. Spotkania też z Ziobrą i Rzeplińskim. Chodzi o TK

1. Przewodniczący Komisji Weneckiej w poniedziałek w Warszawie 2. Komisja oceni zmiany w Trybunale Konstytucyjnym 3. To efekt prośby ministra Witolda Waszczykowskiego

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Jak informuje TVN24 , Gianni Buquicchio w poniedziałek przyleci do Warszawy. Włoch ma w planach serię spotkań, podczas których rozmawiać będzie o wprowadzonych pod koniec ubiegłego roku zmianach w Trybunale Konstytucyjnym.

Szef Komisji Weneckiej (Europejskiej Komisji na rzecz Demokracji przez Prawo) spotka się nie tylko z prezydentem Andrzejem Dudą, ale też między innymi z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą i prezesem Trybunału Andrzejem Rzeplińskim.

Głównym tematem planowanych rozmów jest nowelizacja ustawy o TK. To właśnie przez nią polski rząd musiał tłumaczyć się ze swoich działań przed europosłami.

Wizyta przewodniczącego Komisji Weneckiej i jej członków potrwa dwa dni. Dojdzie do niej z inicjatywy Witolda Waszczykowskiego, który w grudniu prosił o opinię Komisji ws. zmian w TK.

Komisja Wenecka to organ doradczy Rady Europy. Jej członkami są eksperci w dziedzinie prawa, przede wszystkim konstytucyjnego.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: