Nie udało się z 20 milionami dla Rydzyka. ''Fakt'': Kaczyński jest wściekły

PiS rakiem musiało się wycofać z pomysłu przekazania 20 milionów złotych na uczelnię Tadeusza Rydzyka. Teraz - jak donosi ''Fakt'' - prezes partii jest wściekły, a jego posłowie i tak będą musieli znaleźć środki na tę prywatną szkołę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWedług doniesień tabloidu, to wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki miał zająć się znalezieniem pieniędzy dla szkoły Tadeusza Rydzyka. Jednak po tym, jak o sprawie zrobiło się głośno, Prawo i Sprawiedliwość wycofało się z pomysłu przekazania na tę uczelnię środków z Ministerstwa Kultury.

Teraz, co podkreśla "Fakt", Jarosław Kaczyński "jest wściekły", a sam Terlecki popadł u prezesa w niełaskę.

Pieniądze się jednak znajdą?

Ale to, że raz się nie udało, nie oznacza, że Rydzyk pieniędzy nie dostanie. Politycy PiS jednoznacznie podkreślają, że wsparcie dla uczelni się znajdzie - zadeklarowała to nawet premier Beata Szydło, kiedy była pytana o poprawkę, która miałaby przekazywać pieniądze prywatnej uczelni. - Taka poprawka ma się pojawić. Jeśli będzie poprawką, która jest przygotowana zgodnie z zasadami finansów i prawem, nie widzę powodów, dlaczego nie miałaby być przyjęta - podkreśliła Szydło.

Głos zabrał też sam Tadeusz Rydzyk - zadeklarował, że on sam nie zwracał się do nikogo o takie wsparcie dla jego uczelni.

O przywódcy PiS-u przeczytasz w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: