Matka Kurka przegrał z Owsiakiem w sądzie. Na swoim blogu nadal szarżuje

1. Sąd: bloger naruszył dobra osobiste Jerzego Owsiaka2. Matka Kurka oskarżał Owsiaka o oszustwo

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasSzef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak wytoczył blogerowi, publikującemu pod pseudonimem Matka Kurka, proces o ochronę dóbr osobistych.

W czwartek sąd uznał, że bloger naruszył dobra osobiste Owsiaka. Nakazał usunięcie tekstu, który był przedmiotem pozwu oraz przeprosiny w ogólnopolskich mediach - podaje "Gazeta Wyborcza".

- To, co w swoich tekstach robił Matka Kurka, było przekroczeniem wszelkich granic - prawdy, zdrowego rozsądku, uczciwości i godności - cytuje Owsiaka "Wyborcza".

Z kolei rzecznik fundacji podkreślił w rozmowie z dziennikarzami, że publikacje blogera miały zdyskredytować WOŚP w oczach ludzi. Tymczasem, jak mówił, zaufanie to dla Orkiestry najwyższa wartość.

Wyrok nie jest prawomocny i przysługuje od niego odwołanie.

Oskarżenia w internecie

Matka Kurka zarzucał Owsiakowi wykorzystanie biletów lotniczych przekazanych na WOŚP dla własnych celów - na lot do Nowego Jorku.

Bloger skruchy nie wyraża, na swojej stronie internetowej kpi z wyroku. Na blogu pisze też: "Jerzy O. olewa wszelkie pytania na temat finansowania WOŚP, narusza ustawę o informacji publicznej i dopóki będzie to robił, zasadne jest pytanie, co się stało z biletami wrzuconymi do puszki".

To nie pierwszy wyrok dla blogera w sprawie publikacji na temat WOŚP. Czytaj więcej na stronach "Gazety Wyborczej".

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: