TVP zachęca do głosowania na Telekamerę dla... Piotra Kraśki

Choć były już szef "Wiadomości" Piotr Kraśko nie pracuje już w TVP już od kilku tygodni, to telewizja zachęca na Twitterze do głosowania za przyznaniem mu Telekamery. " Monty Python" - komentują internauci.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Czy Piotr Kraśko otrzyma wyróżnienie w kategorii: osobowość telewizyjna? Głosujcie!" - taki wpis pojawił się Twitterze Telewizji Polskiej wraz z grafiką, zachęcającą do głosowania na dziennikarza w kategorii "osobowość telewizyjna".

Kraśko jest jedną z pięciu osób nominowanych w tej kategorii do Telekamery "Tele Tygodnia". Takie poparcie ze strony TVP dziwi o tyle, że Kraśko był jedną z pierwszych osób, które odeszły z mediów publicznych po zmianie kierownictwa.

Wpis TVP został skomentowany przez wielu użytkowników Twittera. "Najpierw zwalniacie, a potem zachęcacie do głosowania ? Monty Python", brzmi jeden z komentarzy.

href="https://twitter.com/krystianTT/status/694524054120873984">luty 2, 2016

"Proszę to usunąć! Pan prezes Kurski to widział?", wzywa pod wpisem Mateusz Janiczek z Forum Młodych PiS.

"Czy ktoś zhakował konto TVP, czy telewizja serio zachęca do głosowania na Piotra Kraśkę, którego wyrzuciła", pyta na Twitterze dziennikarz Michał Szułdrzyński.

"Wczoraj rzecznik Ministerstwa Sportu, dziś TVP. Czy to się dzieje naprawdę?! #himalajeobłudy", pisze z kolei poseł PO Borys Budka, nawiązując do sprawy rzecznika MSiT, który zrezygnował ze stanowiska po kontrowersyjnym wpisie na Twitterze.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!