Rzecznik ministerstwa sportu rezygnuje. Poprzedniego wieczora pisał o "nawilżaniu" Kaczyńskiemu

Bartosz Zbroja rzecznikiem Ministerstwa Sportu i Turystyki był przez 26 dni. Do dymisji podał się ze względu na swoje "nieodpowiedzialne" zachowanie. Chodzi o drwiny z nagrody Człowieka Roku "Wprost" dla Jarosława Kaczyńskiego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Kto najlepiej nawilżył - Bracia Karnowscy, Środowisko Gapola ["Gazeta Polskiej" - red.] czy ekipa Wprost?" - taka sonda pojawiła się na Twitterze w dniu gali wręczenia nagród "Wprost". I być może nie byłoby to aż tak dziwne, gdyby nie fakt, że pytanie zadał rzecznik Ministerstwa Sportu i Turystyki Bartosz Zbroja.

"Nowi przyjaciele dookoła tronu. Jestem ciekaw ilu dla idei, ilu dla konfitur?" - pisał również Zbroja, a kolejni użytkownicy sugerowali mu by szukał nowej pracy.

I zapewne tak się właśnie stanie, bowiem już przed południem następnego dnia oświadczył, że w związku ze swoim "nieodpowiedzialnym i niefortunnym zachowaniem" składa rezygnację z funkcji rządu ministerstwa.

Kim jest Bartosz Zbroja?

Jak podaje serwis Wirtualne Media Zbroja rzecznikiem jest od 5 stycznia. Wcześniej "pracował jako dziennikarz oraz konsultant ds. public relations i marketingu sportowego".

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!