"Wiadomości" TVP z dużym spadkiem widowni. Nieudana "dobra zmiana"?

Według najnowszych badań "Wiadomości" oglądało w styczniu 410 tysięcy osób mniej niż w styczniu ubiegłego roku - podał serwis Wirtualne Media.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasProgram informacyjny Telewizji Polskiej oglądało średnio 3,7 mln osób przy udziale wynoszącym 23,13 proc. w grupie wszystkich widzów i 16,46 proc. w grupie 16-49 lat - wynika z badań Nielsen Audience Measurement "To o 410 tys. widzów (9,94 proc.) mniej niż w styczniu 2015 roku, gdy program gromadził 4,11 mln oglądających, a jego udział wynosił odpowiednio 25,44 proc. i 18,57 proc." - podają Wirtualne Media .

Konkurencja goni

Wzrosła za to oglądalność konkurencji. W styczniu "Fakty" TVN przyciągały przez telewizory średnio 3,56 mln widzów, czyli o 60 tys. więcej niż w ubiegłym roku. Wirtualne Media podkreślają, że "Fakty" są nadawane w TVN i TVN24 Biznes i Świat, jednak jeszcze w styczniu 2015 roku były nadawane także w TVN24 (usunięto je stamtąd wiosną 2015 roku).

Propaganda w "Wiadomościach". Rada programowa TVP wnosi o zewnętrzny monitoring >>>

W ubiegłym roku "Fakty" na trzech kanałach miały oglądalność o ponad 200 tysięcy osób niższą od "Wiadomości" nadawanych na żywo tylko w TVP1 (retransmisja pojawia się w TVP Polonia). Z kolei już w tym miesiącu "Fakty" o niewiele ponad 20 tysięcy widzów przegoniły konkurenta z Telewizji Polskiej.

Zmiany, zmiany, zmiany

Właśnie w styczniu tego roku - po tym, jak Jacek Kurski objął fotel prezesa TVP - w "Wiadomościach" przeprowadzono duże zmiany. W ich wyniku zwolnionych została duża część prezenterów oraz wydawców i reporterów. Stanowisko szefa serwisu stracił Piotr Kraśko, a w jego miejsce pojawiła się Marzena Paczuska.

Obecnie "Wiadomości" są prowadzone przez Danutę Holecką, Krzysztofa Ziemca i Michała Adamczyka.

Sprawdź satyryczny przewodnik po naszej nowej rzeczywistości "Nowa Polska" >>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy oglądasz ''Wiadomości'' TVP w obecnym wydaniu?
Więcej o: