Fundacja o. Rydzyka dostanie miliony złotych dotacji? Na razie trwają negocjacje

1. 7 lat temu NFOŚ odebrał fundacji dotację na odwierty geotermalne2. Fundacja wytoczyła proces o bezpodstawne anulowanie dotacji3. Teraz NFOŚ negocjuje ugodę sądową z fundacją Lux Veritatis4. Nie wiadomo, jaka byłaby wartość ewentualnej ugody

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas27 milionów złotych dotacji na odwierty geotermalne w Toruniu przyznano fundacji Lux Veritatis w 2007 roku, jeszcze za rządów PiS. Po wyborach nowe władze Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej NFOŚiGW cofnęły tę decyzję.

Po tym Lux Veritatis pozwała NFOŚiGW, a proces toczy się do dziś - ale już niedługo może dobiec końca. Jak podaje Radio Zet , Fundusz negocjuje zawarcie ugody sądowej z Fundacją. Według Radia Zet, wiązałoby się to ze przyznaniem 27 mln złotych dotacji, a być może także odsetek z niemal ośmiu lat.

"Nie można przesądzić, czy dojdzie do ugody"

W odpowiedzi na nasze pytania Sławomir Kmiecik z biura prasowego NFOŚiGW potwierdził, że Fundusz negocjuje zawarcie ugody sądowej z Fundacją. Zaznaczył też, że takie było zalecenie sądu, zajmującego się sprawią, a negocjacje zostały podjęte jeszcze przez poprzednie władze NFOŚiGW.

Kmiecik podkreśla, ze negocjacje są poufne i na razie "nie można przesądzić, czy dojdzie do ugody", a tym bardziej - jaka byłaby jej kwota.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!