Premier Szydło wygwizdana. Jak zareaguje PiS? Kiedy gwizdano na polityka PO...

Beata Szydło została wygwizdana podczas Mistrzostw Europy w piłce ręcznej, za co prawicowe media obwiniły niemieckich kibiców. Gdy jednak chodziło o polityków PO, PiS znajdowało wiele zrozumienia dla gwiżdżących.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW momencie gdy Beata Szydło wręczała medale zwycięzcom finałowego meczu Mistrzostw Europy w piłce ręcznej, na hali rozległy się gwizdy i buczenie.

Prawicowy serwis Niezależna.pl szybko znalazł winnych i napisał o "bezczelności niemieckich kibiców". To właśnie oni mieli wygwizdać premier Szydło.

"Spontaniczna reakcja"

Tymczasem wróćmy do 2012 roku. Jak co roku, pierwszego sierpnia odbywały się uroczystości związane z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Prezydent Warszawy została wówczas wybuczana i wygwizdana.

Jacek Sasin oświadczył wówczas , że te zachowania "rozumie". - Szczerze mówiąc jak słucham pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, która oburza się, że została wygwizdana, czy wybuczana w jednym czy drugim miejscu, to muszę powiedzieć, że są do dla mnie jakieś absolutne Himalaje hipokryzji -komentował polityk PiS.

- Młodzi ludzie mają swoje racje i wiedzą sami, co mają robić. Politycy PO przekonują, że to wina PiS, ale moim zdaniem to było takie spontaniczne zachowanie ludzi, którzy bardzo emocjonalnie przeżywają to, co się dzieje w Polsce. I od razu chce się ich zaszufladkować politycznie - wyjaśniał.

 

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!