Uwaga, będzie wiało! I to mocno: w niektórych częściach kraju nawet do 110 km/h

1. Synoptycy zapowiadają silne wiatry w całej Polsce 2. Jest również dobra wiadomość - utrzymają się dodatnie temperatury 3. Najsilniej będzie wiało na wybrzeżu i w Karpatach

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWygląda na to, że na razie nie grozi nam gwałtowne ochłodzenie. Synoptycy przestrzegają jednak przed silnymi porywami wiatru w poniedziałek i we wtorek.

W poniedziałek mieszkańcy wschodniej części kraju mogą się spodziewać opadów deszczu ze śniegiem i deszczu, miejscami popada również śnieg. Zachmurzenie umiarkowane i duże, ale za to z przejaśnieniami. Najcieplej będzie na krańcach zachodnich - do 10 stopni - w pozostałej części kraju temperatura maksymalna od 2 do 4 stopni.

Pogoda na 1.02.2016Pogoda na 1.02.2016 Gazeta.pl

Po południu zacznie wiać. Umiarkowany wiatr zachodni i południowo-zachodni będzie się wzmagał, podmuchy mogą być dość silne, dochodząc w nocy do 70 km/h. Wieczorem na wybrzeżu porywy wiatru od 65 km/h do 80 km/h. W Karpatach zawieje i zamiecie śnieżne - wysoko w górach wiatr może wiać nawet z prędkością 110 km/h. Temperatura w nocy od 0 do 4 stopni na wschodzie kraju, a na zachodzie 7-8 stopni.

Pogoda na wtorek

We wtorek w całym kraju utrzyma się dodatnia temperatura (powyżej 5 stopni), dochodząc nawet do 13 stopni na południu kraju. Znowu będzie wiać - wiatr zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h. Najsilniejsze podmuchy na wybrzeżu - do 80 km/h - i w górach, do 110 km/h.

Pogoda na 2.02.2016Pogoda na 2.02.2016 Gazeta.pl

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: