Obrażanie dziennikarza "Financial Times" na TT, wtem włącza się rzecznik MSZ... Wcale nie w obronie

Rzecznik MSZ Artur Dmochowski na Twitterze wspiera syna znanego pisarza w jego krytyce Henry'ego Foy'a, korespondenta "Financial Times". Zarzuca dziennikarzowi m.in. słabą znajomość polskiego, imputuje też Foy'owi, że "wie z góry, co pisać".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Syn znanego pisarza napisał na Twitterze, że ma nadzieję, że dziennikarz "Financial Times" zostanie zwolniony. Na to zareagował rzecznik MSZ. "Zaorał:)", napisał Artur Dmochowski.

Henry Foy, korespondent "FT" na środkową Europę, tak skomentował sprawę: "Rzecznik MSZ Polski chichocze na sugestię, że powinienem być zwolniony. Urocze".

Pojawiły się też inne, łagodnie mówiąc, "niefortunne" wypowiedzi rzecznika MSZ. Doradzał on dziennikarzowi "FT", żeby wziął korepetycje z polskiego.

Dmochowski sugerował też, że Foy "wie z góry, co ma napisać".

Wypowiedzi komentowali inni użytkownicy Twittera.

Artur Dmochowski to dziennikarz, historyk i dyplomata. W czasach PRL opozycjonista, działacz podziemnego ruchu wydawniczego. W 1984 został ciężko ranny podczas demonstracji w Nowej Hucie. Twórca i w latach 2006-2009 dyrektor TVP Historia. Od 2011 w "Gazecie Polskiej" i "Gazecie Polskiej Codziennie".

Henry Foy jest korespondentem "Financial Times" na środkową Europę. Wcześniej pracował w Indiach dla agencji Reutera.

Syn znanego pisarza jest synem znanego pisarza.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: