"Imperium zła nas nie pokona", mówi Beata Szydło "wSieci", a "Do Rzeczy" prześwietla Dukaczewskiego [W TYGODNIKACH]

Premier Beata Szydło wyznaje braciom Karnowskim "wSieci": "Najgorsze za nami. Wprowadzimy niezbędne Polsce zmiany". O czym jeszcze przeczytamy w najnowszych numerach tygodników?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W "Do Rzeczy" prof. Sławomir Cenkiewicz o ukrytych teczkach gen. Marka Dukaczewskiego, b. szefa WSI. "Dukaczewski już po wolnych wyborach w 1989 r. szkolił się w instytucji wywiadu wojskowego ZSRS. Następnie został wysłany do Norwegii, żeby rozpoznać potencjał NATO", pisze historyk.

Poza tym w tygodniku rozmowa z ministrem Zbigniewem Ziobrą o reformie prokuratury i sądownictwa, a także uzasadnienie nowej ustawy medialnej. Z dokumentu wynika, że PiS porzuciło plany utworzenia tzw. mediów narodowych. Więcej>>>

Okładka 'Newsweeka'Okładka "Newsweeka" "Newsweek" W najnowszym "Newsweeku" internetowy hejt. "Od wielu miesięcy polski internet zmaga się z potężną falą trollingu i hejterstwa, która coraz częściej jest wymierzana w konkretne osoby, organizacje czy instytucje. Zwłaszcza, kiedy tematem dyskusji jest polityka. Hejtują obie strony - i prawica, i lewica. Kto stoi za nienawistnymi komentarzami? Dlaczego powstają? Ile kosztuje opłacenie 'profesjonalnego' hejtera?" O tym wszystkim w artykule "Hejterzy bez zahamowań" Renaty Kim.

W tygodniku także o taśmach, na których nagrany jest wicepremier Mateusz Morawiecki i o tym, jak KOD będzie walczył o demokrację. Więcej>>>

Okładka 'Wprost'Okładka "Wprost" "Wprost" "Wprost" skupia się na wyborach Człowieku Roku. Nagrody czasopisma zostaną wręczone już jutro. Wśród nominowanych Andrzej Duda, Beata Szydło i Jarosław Kaczyński. Ale także Paweł Kukiz i Ryszard Petru. A spoza świata polityki - Robert Lewandowski.

Na okładce nowego numeru "wSieci" Beata Szydło woła "Jasna strona to my!". W środku wywiad z premier przeprowadzają bracia Karnowscy. - Najgorsze za nami. Zrobimy co obiecaliśmy bez względu na siłę ataku i moc grillowania - mówi Szydło. - Szantażom nie ulegnę. Wprowadzimy zmiany niezbędne Polsce, jesteśmy odporni i pełni determinacji. Imperium zła nas nie pokona - podkreśla.

Ponadto Łukasz Warzecha rozmawia z Leszkiem Millerem, a Jan Rokita analizuje sylwetkę Grzegorza Schetyny. W numerze również relacja z gali Człowiek Wolności Tygodnika "wSieci" 2015, którą uzupełnia tekst laudacji na cześć prezydenta Andrzej Dudy, wygłoszonej przez Piotra Zarembę. Więcej>>>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: