Epidemia świńskiej grypy w Rosji. Władze graniczącego z Polską Kaliningradu zamykają szkoły

1. Dwie osoby zmarły, u 72 stwierdzono obecność wirusa świńskiej grypy 2. Władze Kaliningradu zdecydowały się na zamknięcie szkół 3. Epidemia rozprzestrzenia się w całej Rosji

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Tylko w ciągu minionego tygodnia liczba zachorowań na grypę w obwodzie kaliningradzkim wzrosła o ponad 70 proc. - podaje trójmiejska "Gazeta Wyborcza" .

Badania laboratoryjne potwierdziły w 72 przypadkach obecność u chorych wirusa AH1N1/09, zwanego świńską grypą. Liczba chorych ciągle rośnie. Minister zdrowia Federacji Rosyjskiej Weronika Skworcowa zapowiada szczyt zachorowań na pierwszy tydzień lutego.

W obwodzie kaliningradzkim w wyniku zachorowania na świńską grypę zmarły dwie osoby. Tydzień temu zmarła kobieta w szpitalu miejskim w Kaliningradzie, a we wtorek media poinformowały o śmierci 3-letniej dziewczynki w miejscowości Gwardiejsk.

Choć liczba zachorowań wzrasta, ich liczba nie przekracza progu, który pozwala na oficjalne ogłoszenie epidemii w regionie. Mimo to władze Kaliningradu zdecydowały się na zamknięcie szkół.

Porucznik Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiego oddziału Straży Granicznej na pytanie "Wyborczej" o środki bezpieczeństwa na polsko-rosyjskiego granicy powiadomiła, że Sanepid nie potwierdził zagrożenia na terenie województwa, dlatego funkcjonariusze Straży nie podejmują żadnych działań w związku z epidemią grypy po rosyjskiej stronie.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: