"Polityka? wieszczy rozpad Kukiz'15. Narodowcy zjednoczą się z partią Korwin-Mikkego?

1. "Polityka": KORWiN chce stworzyć nową partię z posłami Kukiz'15 2. Z partii Kukiza mieliby odejść głownie narodowcy 3. Krzysztof Bosak dementuje te informacje

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas "Kukiz'15 ma spore szanse, żeby się rozpaść. To złe wieści dla PiS" - pisze " Polityka ". Wedle informacji tygodnika część posłów tej partii - przede wszystkim narodowców - miałaby szukać porozumienia z ugrupowaniem KORWiN.

Dlaczego? Chodzi nie tylko o zbieżność poglądów w takich kwestiach jak imigracja i kryzys uchodźczy, ale i kwestie politycznej taktyki.

"Kukiz'15 ma 40 posłów, ale jako ruch nie pobiera subwencji. (...) KORWiN nie wszedł do Sejmu, ale dostaje subwencję (ponad 4 mln zł rocznie), większość z niej chce przeznaczyć na kampanię. Dla polityków Kukiz'15, którzy musieliby znowu zbierać pieniądze, to suma znacząca" - zauważa tygodnik. Dlatego też wedle "Polityki" KORWiN "skusi narodowców, którzy razem z kilkoma posłami utworzą w Sejmie nowe koło", które stałoby się radykalnie prawicową opozycją wobec PiS.

Do sprawy odniósł się na Twitterze Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego - " 'Polityka' kreśli wizję rozłamu w Kukiz15 i nowego ugrupowania endecko-korwinowskiego. Ciekawe o tyle, że informowałem ich, że to wykluczone" - napisał, dodając, że doniesienia tygodnika oparte są na plotkach.

Warto przeczytać: "Kukiz. Grajek, który został graczem" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: