Trzy martwe kaszaloty wyrzucone na plażę w Lincolnshire. "Widok, który łamie serce"

Ciała dwóch kaszalotów zostały wyrzucone na brzeg w sobotę wieczorem; trzeciego ssaka odkryto dziś rano. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci zwierząt.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasKaszaloty wyrzucone na plażę w brytyjskim Lincolnshire należały najprawdopodobniej do tego samego stada co ssak znaleziony wczoraj w Hunstanton - podaje BBC.

Ciała kaszalotów zostaną teraz poddane sekcji - naukowcy chcą ustalić przyczynę ich śmierci. - To były trzy wielkie i piękne zwierzęta. Jaka szkoda, że leżą teraz na plaży w taki sposób - mówił w rozmowie z BBC przedstawiciel miejscowych władz, James Gilbert. - To widok, który łamie serce - dodał.

Na plaży natychmiast pojawiły się dziesiątki gapiów, którzy chcieli zobaczyć kaszaloty z bliska. Władze apelują jednak, by nie podchodzić do ciał.

Kaszalot spermacetowy - inaczej potwal - występuje we wszystkich oceanach. Jest największym przedstawicielem zębowców - dorosły samiec może mieć nawet ponad 20 metrów długości. Samice są nieco mniejsze: mierzą "tylko" 13 metrów. Imponująca jest też waga kaszalotów - to od 20 do nawet 75 ton.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: