Kurtki puchowe do szaf! Najbliższy tydzień temperatura mocno na plusie

Czyżby małymi krokami nadchodziła wiosna? Mróz zapewne jeszcze się pojawi, ale w tym tygodniu możemy zamienić kurtki na lżejsze. W zachodniej części kraju w czwartek nawet do 10 stopni!

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPrzez Polskę z zachodu na wschód, przemieści się w tym tygodniu ciepły front atmosferyczny, a wraz z nim wilgotna i ciepła, polarno-morska masa powietrzna.

Najbliższe dni

W poniedziałek w całym kraju pochmurno i mokro - na zachodzie będzie padał deszcz, a na wschodzie śnieg i deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -2 st. na południowym wschodzie, około 2 st. w centrum, do 7 st. na zachodzie.

We wtorek nadal duże zachmurzenie, a miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Będzie jednak mniej opadów. Temperatura maksymalna od 1-3 st. na wschodzie do 6-8 st. na zachodzie, jedynie na Pogórzu Karpackim około 0 st.

Sprawdź pogodę w swoim mieście >>>

Nawet 10 stopni

Kolejne dni jeszcze cieplejsze. W zachodniej części kraju można spodziewać się temperatur dochodzących do 10 stopni w czwartek i sobotę.

pogodapogoda pogoda.gazeta.pl

Na wschodzie chłodniej, ale znacznie cieplej niż w ostatnich dniach. Maksymalnie do 7 stopni w czwartek. Najchłodniej na polskim biegunie zimna - w Suwałkach. Tam temperatura nie przekroczy 5 stopni w sobotę.

pogodapogoda pogoda.gazeta.pl

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: