Kolejny reporter "Panoramy" zwolniony. Żegna się z TVP po 13 latach pracy

1. Mirosław Cichy był znany widzom "Panoramy" od 2010 roku 2. Reporter na antenie TVP zajmował się tematyką polityczną 3. Wiadomość o jego zwolnieniu podała Hanna Lis

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasMirosław Cichy był związany z Telewizją Polską od 2003 roku. Początkowo pracował w katowickim oddziale TVP, później został dziennikarzem TVP Info, gdzie był gospodarzem porannych rozmów z politykami. Reporterem "Panoramy" w TVP2 był od 2010 roku - przygotowywał sprawozdania parlamentarne, współprowadził też obrady Sejmu na żywo. O jego zwolnieniu na Twitterze poinformowała Hanna Lis.

Na Facebooku wiadomość o rozstaniu z telewizją potwierdził sam dziennikarz. "Dziękuję za wszystko, za 13 lat spotkań pośrednich i bezpośrednich. Dziękuję za miłe słowa, które słyszałem pod swoim adresem przy różnych okazjach i spotkaniach. Dziękuję wszystkim politykom" - napisał.

"W moich materiałach wszyscy mieli równe szanse - niezależnie od moich poglądów politycznych (które wciąż chronię przed opinią publiczną), niezależnie od barw politycznych, od wielkości klubu parlamentarnego.... 26 lat temu, kiedy zaczynałem swoją karierę dziennikarską, wspaniali ludzie, których spotkałem na swojej drodze nauczyli mnie dziennikarstwa niezależnego, neutralnego, nieangażowania się po żadnej ze stron i tego się trzymam... Dzisiaj okazało się, że nie mogę już dalej pracować w TVP.... Po 13 latach żegnam się z Wami, nie dlatego że chcę, ale dlatego że muszę... Do zobaczenia kiedyś, gdzieś na tym albo na tamtym, może lepszym świecie..." - czytamy.

Czystki w TVP

Na liście osób, które ostatnio rozstały się z TVP, widnieją już m.in. Piotr Kraśko, Beata Tadla, Hanna Lis, Karolina Lewicka, Jarosław Kulczycki, Adam Feder, Piotr Maślak, Justyna Dobrosz-Oracz czy Ewa Godlewska-Jeneralska.

Wśród tych, którzy stracili pracę, jest też wiele osób, których na co dzień nie było widać na ekranie - producentów, wydawców i reporterów.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: