KOD manifestuje w całej Polsce. A tymczasem na antenie TVP Info...

Protesty Komitetu Obrony Demokracji odbywają się dziś w całym kraju - w 36 miastach Polski na ulice wyszły tysiące osób. Jak relacjonuje te wydarzenia telewizja publiczna?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasProtesty ''W obronie Twojej wolności'' zorganizowano przeciwko ustawie o inwigilacji, a także zawłaszczaniu mediów publicznych. Demonstracje pod tym hasłem odbywają się w kilkudziesięciu miastach w Polsce, a także poza granicami kraju.

Manifestacje KOD w całym kraju. Przeciwko inwigilacji [RELACJA NA ŻYWO] >>>

Na zdjęciach zamieszczanych w sieci - a także na antenie TVN24, które transmituje manifestacje - widać, że protesty zgromadziły setki osób. Choć demonstracja rozpoczęła się przed godz. 12, TVP Info poinformowało o tym jedynie na "pasku" - w tym czasie trwał program "Świat i ludzie", którego komentatorzy omawiali wtorkowe przemówienie Beaty Szydło w Parlamencie Europejskim.

Telewizja rozpoczęła relację na żywo po godz. 12:30. Wcześniej prowadzący odczytał fragment manifestu organizatorów - pominął jednak fragment mówiący o tym, że protesty dotyczą także zmian w mediach publicznych.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: