Uwaga, będzie ślisko! Idzie odwilż, a wraz z nią marznący deszcz i gołoledź [POGODA]

1. Synoptycy mają dobrą wiadomość - koniec siarczystych mrozów! 2. Nadal padać będzie jednak śnieg - miejscami w połączeniu z deszczem 3. IMGW ostrzega: to sprawi, że na drogach będzie ślisko

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW sobotę mieszkańcy zachodniej części kraju mogą się spodziewać dużego zachmurzenia i opadów śniegu. Wieczorem biały puch zamieni się jednak w deszcz ze śniegiem i deszcz - miejscami marznący i powodujący gołoledź. Najcieplej będzie w centrum (około zera stopni), najzimniej - na północnym wschodzie (-7 stopni). Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich porywisty. W Sudetach miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Dokładną prognozę pogody możesz sprawdzić tutaj >>>

Na zachodzie marznący deszcz będzie padał także w nocy; w pozostałej części kraju można się wciąż spodziewać śniegu. Temperatura minimalna od -11 stopni na wschodzie do 1 stopnia w centrum.

Pogoda na niedzielę

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodniej granicy. Na zachodzie oraz na Pomorzu i Warmii opady deszczu ze śniegiem i deszczu - uwaga na gołoledź! Na pozostałym obszarze Polski poprószy śnieg.

Na zachodzie będzie też mgliście - widoczność miejscami ograniczy się jedynie do 200 m. Taki stan utrzyma się przez większą część dnia. Temperatura minimalna od -3 stopni na wschodzie do 1 stopnia w centrum i na wybrzeżu.

Co oznacza alert pierwszego stopnia?

Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczą pięciu województw: lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

Alert pierwszego stopnia przewiduje "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: