Dziennikarz odczytuje oświadczenie i wychodzi ze studia TVP. "Wrócę w demokratycznej Polsce"

Wojciech Czuchnowski opuścił studio TVP Info w geście solidarności z dziennikarzami zwolnionymi z TVP. - Wrócę w demokratycznej Polsce - powiedział po odczytaniu oświadczenia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasDziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski był gościem programu "Po przecinku" w TVP Info. W odpowiedzi na pytanie prowadzącego, Czuchnowski odczytał oświadczenie w obronie kolegów dziennikarzy zwalnianych z Telewizji Publicznej i wyszedł ze studia.

Czuchnowski powiedział m.in., że "nie można robić z publicznych mediów propagandowej tuby", a wychodząc oświadczył, że "wróci w demokratycznej Polsce".

 

- W ostatnich tygodniach rządząca w Polsce partia przejęła media publiczne i przeprowadziła brutalną czystkę w radiu i telewizji (...) z powodu fałszywych oskarżeń o stronniczość musiało odejść kilkadziesiąt osób - mówił Czuchnowski i wymienił kilkanaście nazwisk.

- Wielu z nich tracąc pracę zostało przez PiS z dnia na dzień pozbawionych środków do życia. Wyrzucali ich dziennikarscy komisarze polityczni obecnej władzy - dodał i zaznaczył, że przyjął zaproszenie do TVP Info tylko po to, by przeciwko takim praktykom zaprotestować.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!