Były dziennikarz TV Republika przechodzi do TVP Info. Jego reportaż był hitem Internetu

Jak informują wirtualnemedia.pl, Bartłomiej Maślankiewicz będzie pracował w telewizji publicznej. Dziennikarz zasłynął niegdyś swoimi reportażami z kijowskiego Majdanu, a jego relacja z Marszu Niepodległości była hitem Internetu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasMaślankiewicz miał w TVP odbyć krótki okres próbny, po którym stacja podjęła decyzję o angażu. Były dziennikarz TV Republika na razie nie komentuje tych doniesień, ale jego wpis na Twitterze jest wymowny.

Maślankiewicz w swojej karierze dziennikarskiej zasłynął z transmisji na żywo z kijowskiego Placu Niepodległości. Rozmawiał wówczas z manifestującymi Ukraińcami i emocjonalnie, w swoim stylu, przekazywał najważniejsze informacje o kryzysie. Widzowie znają go jednak przede wszystkim z bardzo żywiołowego reportażu podczas Marszu Niepodległości w 2013 roku.

 

Maślankiewicz nie jest pierwszym dziennikarzem związanym z TV Republika, który przechodzi do TVP. Wicedyrektorem ds. publicystyki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został już wcześniej Michał Rachoń, a reporterem "Wiadomości" TVP1 - Bartłomiej Graczak.

Odkąd prezesem TVP został Jacek Kurski z pracą pożegnali się Karolina Lewicka, Piotr Maślak, Jarosław Kulczycki, Adam Feder i Joanna Osińska, a także Piotr Kraśko.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: