"Fakty": MSWiA krytykuje "Bizancjum". Kilka dni później zamówienie na luksusowe limuzyny

1. BOR ogłosił przetarg na 20 luksusowych limuzyn - informują "Fakty" TVN 2. Jeszcze kilka dni temu MSWiA krytykowało rozrzutność poprzedniej władzy

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPonad 400 koni mocy i długość 5,2 m. w środku lodówka lub schowek na napoje oraz system multimedialny z odtwarzaczem DVD i telewizją - tak według informacji "Faktów" TVN mają być wyposażone nowe limuzyny zamówione przez Biuro Ochrony Rządu.

W odpowiedzi na pytania reportera MSWiA, któremu podlega BOR, uzasadnia zakup "koniecznością realizacji planowanych, zwiększonych zadań statutowych oraz przedsięwzięć ochronnych". Jak precyzuje reporter, w tym roku planowana jest wizyta papieża oraz szczyt NATO.

"Fakty" zwracają uwagę, że MSWiA jeszcze kilka dni temu, na specjalnej konferencji prasowej, krytykowało rozrzutność poprzedniej władzy. - Nie powinno być tak, że na poziomie władzy jest "Bizancjum", a na tym poziomie, gdzie wykonywana jest ta najważniejsza praca, jest bieda - mówił wiceszef MSWiA, Jarosław Zieliński.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: