Wywiad z premier Szydło to duże wydarzenie dla TVP. Ale nie sądziliśmy, że aż tak duże

Z okazji wizyty premier Beaty Szydło w TVP Info zapanowało niemałe poruszenie. Przez kilka godzin stacja nadawała wydanie specjalne, a w kluczowym momencie relacjonowano nawet jak Szydło wchodzi i wychodzi z budynku.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWydanie specjalne na antenie TVP Info rozpoczęło się długo przed wywiadem z Beatą Szydło, a przed godz. 19 na portalu stacji rozpoczęła się relacja na żywo z jej wizyty, zaplanowanej na godzinę 20.

Pół godziny przed wejściem na antenę, premier Szydło podjechała pod siedzibę TVP Info na warszawskim Placu Powstańców Warszawy. Wtedy na ekranach telewidzów pojawił się czerwony pasek z podpisem "Premier Szydło przybywa do siedziby TVP". Po pokonaniu kilkunastu metrów dzielących samochód i wejście do budynku, napis na pasku zamienił się na: "Premier Szydło już w siedzibie TVP".

Beata Szydło w TVPBeata Szydło w TVP TVP Info

Na wejściu z kwiatami oczekiwali m.in. dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Mariusz Pilis i wiceszef TAI ds. publicystyki Michał Rachoń.

Propozycja dla opozycji

Premier mówiła m.in. o zaproponowanym konsensusie w sprawie Trybunały Konstytucyjnego - PiS zaoferował, by opozycja wybrała 8 z 15 sędziów TK. - Proponuję opozycji, żebyśmy wspólnie przeprowadzili taką zmianę w parlamencie, która sytuację po prostu uspokoi. I to jest rozwiązanie konkretne. Natomiast ja z bardzo dużym zainteresowaniem oczekuję propozycji ze strony opozycji. Bo póki co jest tylko krytyka i narzekanie, a nie ma żadnych konstruktywnych propozycji - wyjaśniała Szydło w rozmowie , która transmitowana była równocześnie w TVP Info i Polsacie.

- TK jest w Polsce potrzebny, nikt nie ma zamiaru rezygnować z TK. Są państwa w Europie, które nie mają trybunału, są takie, które chcą likwidować. My chcemy nie tylko żeby dalej funkcjonował, istniał, ale żeby po prostu sprawnie działał - powiedziała i oceniła, że spór wokół TK jest sporem politycznym, a nie merytorycznym.

"Premier opuściła TVP"

Kilka minut po zakończeniu wywiadu napis na czerwonym pasku ogłosił: "Premier opuściła siedzibę TVP". Wydanie specjalne z kolejnymi komentatorami zakończyło się przed godz. 22.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: