Prezydent i premier "mówią w imieniu kogo innego i cały świat to wie" [NAJLEPSZE CYTATY U LISA]

Goście przedostatniego odcinka "Tomasz Lis na żywo" krytycznie odnosili się do wizyty prezydenta Dudy w Brukseli. - Co on mógł dobrego powiedzieć, biedaczek? Sytuacja jest fatalna - mówiła Róża Thun.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasDzisiaj część osób mówi: "ten PiS nie ma żadnych szans, to potrwa rok, najwyżej dwa". A ja mówię co innego - jeżeli nie będzie dobrze zorganizowanej opozycji, jeżeli nie będziemy dobrze współpracować, nie będzie elementarnego zaufania między nami, to nie wygramy z PiSem. Zafundujemy PiSowi następną kadencję. I to będzie nasza wina - mówił Grzegorz Schetyna.

Grzegorz Schetyna w 'Tomasz Lis na żywo'Grzegorz Schetyna w "Tomasz Lis na żywo" Agencja Wyborcza.pl

Tomasz Lis pytał europosłów o spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Tuskiem. Zdaniem Lisa prezydent powinien był się lepiej przygotować na swoją pierwszą wizytę w Brukseli. - Ale co on mógł dobrego powiedzieć, biedaczek? Sytuacja jest fatalna - odpowiedziała Roża Thun, a Marek Migalski dopowiedział: - Tym bardziej powinien się przygotować.

- Wiadomo, że to nie premier Beata Szydło podejmuje decyzje, wiadomo, że to nie jest polityka. Z tego samego powodu tak mało pewny siebie był prezydent Duda dzisiaj. Oni mówią w imieniu kogo innego i cały świat to wie - oceniła Thun.

Róża Thun w 'Tomasz Lis na żywo'Róża Thun w "Tomasz Lis na żywo" Agencja Wyborcza.pl

- Czy Jarosław Kaczyński jest w stanie zdjąć nogę z gazu, pójść na kompromis? Niekoniecznie szukać sojuszników, ale nie szukać wrogów - pytał prowadzący Migalskiego, który dawniej należał do PiSu. - Jestem ateistą kaczystowskim. nie wierzę w to, że Jarosław Kaczyński zrozumiał jak naprawdę działa Unia Europejska, jak to wygląda w stosunkach międzynarodowych - stwierdził Migalski.

- Jeżeli będziemy postrzegani przez polityków unijnych jako ci, którzy przynoszą problemy, których nie można wyrzucić i zablokować to będziemy państwem drugiej kategorii. A z tego będą korzystać nasi prawdziwi przeciwnicy polityczni - wyjaśniał były europoseł.

Marek Migalski w 'Tomasz Lis na żywo'Marek Migalski w "Tomasz Lis na żywo" Agencja Wyborcza.pl

- Polska przestaje być podmiotem w stosunkach międzynarodowych - uważa prof. Aleksander Smolar. Profesor zwrócił uwagę, że "Jarosław Kaczyński i jego ludzie mówili, że wystarczy podnieść się z kolan i nie dopuścić do podwójnego podporządkowania się Rosji i Niemcom, to są żarty". - Polska potrafiła zorganizować nawet kraje regionu, na których zależy PiSowi. PO potrafiła zorganizować silną grupę nacisków - dodał.

Aleksander Smolar w 'Tomasz Lis na żywo'Aleksander Smolar w "Tomasz Lis na żywo" Agencja Wyborcza.pl

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!