Bronisław Wildstein nagrodzony najwyższym stopniem medalu "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis"

1. Bronisław Wildstein został odznaczony medalem Gloria Artis 2. Pisarz i publicysta otrzymał najwyższy, pierwszy stopień wyróżnienia 3. Wyróżnienie przyznał minister kultury Piotr Gliński.

Polub i bądź na bieżąco! Bronisław Wildstein, jak podaje Polskie Radio , jest pewien, że będzie zapamiętany przede wszystkim jako pisarz. "Podkreślił, że literatura jest najgłębszą rzeczą, którą jest w stanie stworzyć. Publicystyka, mimo że ważna, jest jego zdaniem bardziej 'doraźna'" - podała stacja.

"Minister kultury Piotr Gliński tłumaczył, że dla jego pokolenia Bronisław Wildstein był bohaterem. Wicepremier wspominał swoją działalność w Studenckim Komitecie Solidarności i zaznaczył, że krakowski oddział tej organizacji, w którym działał Bronisław Wildstein, był niedoścignionym wzorem" - czytamy na stronie Polskiego Radia.

Medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis" to polskie odznaczenie resortowe, nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobie lub instytucji wyróżniającej się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

Wildstein jest autorem m.in. powieści "Mistrz" i "Dolina Nicości" oraz zbiorów opowiadań "O zdradzie i śmierci" i "Przyszłość z ograniczoną odpowiedzialnością". Obecnie jest publicystą m.in. "Gazety Polskiej Codziennie" oraz tygodnika "wSieci" i "Do Rzeczy".

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: