Oddałbyś swoją kurtkę zmarzniętemu chłopcu? Norweski eksperyment w Polsce [WIDEO]

Jest środek zimy, a mały chłopiec siedzi na ławce bez kurtki. Reakcje przechodniów? Było ich zaledwie kilka. Większość osób przeszła wobec dziecka obojętnie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasBloger Reżyser Życia przeprowadził polską wersję eksperymentu norweskiej organizacji SOS Children's Villages. W Oslo na zmarznięte dziecko zwracali uwagę niemal wszyscy, a większość osób dawała chłopcu swoje ubranie. A jaki był efekt eksperymentu w Polsce? Niestety większość przechodniów była obojętna.

Zobacz wideo

Ekperyment SOS Chlidren's Villages powstał, by zwrócić uwagę na sytuację małych Syryjczyków. "Dzieci w Syrii zamarzają, a Ty możesz pomóc" - pisali organizatorzy akcji i zachęcali do wpłacania pieniędzy na budowę wiosek dziecięcych.

Polska wersja filmu nie została przygotowana przez organizację charytatywną. Ma jedynie pokazać, jak niewiele osób reaguje na krzywdę osób, które mijamy na co dzień. - Znajdźmy czasem trochę ciepła - fizycznego i metaficzycznego dla ludzi wokół - mówi na zakończenie bloger Reżyser Życia, autor nagrania.

Zobacz, jak przebiegł eksperyment w Norwegii >>>

Zobacz więcej filmów Reżysera Życia>>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!