Portugalski dziennik. Cytat z Jarosława Kaczyńskiego i podpis: ".. powiedział prezydent Polski"

Światowe i europejskie media o sytuacji w Polsce piszą w ostatnich tygodniach bardzo dużo - i zdarzają im się pomyłki. Dzisiejsze wydanie portugalskiego dziennika "Metro" na okładce podpisało Jarosława Kaczyńskiego jako prezydenta Polski.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Mówienie, że dzisiaj w Polsce demokracja jest zagrożona, jest - łagodnie mówiąc - śmiechu warte" - ten cytat z wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim w "Rzeczpospolitej" przytoczyło - wraz ze zdjęciem - na pierwszej stronie portugalskie "Metro".

Problem w tym, że prezesa PiS podpisano jako... prezydenta Polski. Błąd jest tym bardziej rażący, że w krótkim tekście, do którego odsyła cytat z pierwszej strony, Kaczyński jest już podpisany poprawieni - jako prezes Prawa i Sprawiedliwości.

"Niefortunny" dobór zdjęcia przy artykule Andrzeja Dudy

Niefortunnych wpadek w mediach było dziś więcej. W serwisie "Financial Times'a" opublikowany dziś artykuł prezydenta Andrzeja Dudy opatrzono zdjęciem z protestu KOD przed siedzibą Telewizji Polskiej w Warszawie.

W oczy rzuca transparent, jaki trzymają protestujący. Widnieje na nim uśmiechnięta od ucha do ucha postać Jarosława Kaczyńskiego, który... bawi się marionetkami.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: