Polonia protestuje w Nowym Jorku przed niemieckim konsulatem. "Tusku baranie, dostaniesz od PiS-u lanie"

Przedstawiciele Polonii protestowali w niedzielę przeciw "szkalowaniu Polski w niemieckich mediach". Protest odbył się przed konsulatem Niemiec w Nowym Jorku. Demonstrujący zapewnili, że "polska demokracja jest w doskonałym stanie".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW niedzielę Polonia w Stanach Zjednoczonych protestowała przeciw "szkalowaniu Polski w niemieckich mediach". Protestujący zebrali się przed niemieckim konsulatem w Nowym Jorku. Zdjęcia zrobił Paweł Żuchowski, korespondent Radia RMF FM w Stanach Zjednoczonych.

Celem protestu było zwrócenie uwagi na fakt, że PiS wygrało demokratyczne wybory oraz wezwanie Niemiec do "szacunku dla polskiej demokracji".

Protestujący: "Polska Polonia w pełni popiera polski rząd i prezydenta"

"Demokracja w Polsce jest w doskonałym stanie" - głosił napisy na transparentach przygotowanych przez mieszkających w Ameryce Polaków.

Demonstrujący przed konsulatem w Nowym Jorku przyszli z m.in. z transparentami "Unio, ręce precz od Polski"

Podczas demonstracji wspominano, że Polska jest krajem demokratycznym, a PiS wygrał demokratyczne wybory.

Polonia zadeklarowała też poparcie dla polskiego rządu i prezydenta Andrzeja Dudy. Wznoszone też okrzyki "Tusk ty baranie, dostaniesz od PiS-u lanie", relacjonował Paweł Żuchowski na Twitterze.

Demonstracja w Nowym Jorku nie była jedynym Polskim protestem w Stanach Zjednoczonych. W Waszyngtonie demonstrowali zwolennicy KOD, na znak protestu przeciw polityce PiS.

Pierwsza na rynku biografia Jarosława Kaczyńskiego. Sprawdź >>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: