KORWiN zrobił wiec w "obronie godności kobiet". Jeden z rekwizytów to martwy lis na unijnej fladze. "Odgryza się prześladowcom"

Martwy wypchany lis gryzący flagę Unii Europejskiej był jednym z rekwizytów na demonstracji korwinowców w Poznaniu..

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasNa poznańskim Placu Wolności partia KORWiN zorganizowała demonstrację pod hasłem "obrony godności kobiet". - My nie chcemy tu wariatów, Polska wolna od szariatu! Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela suwerenność nam odbiera! - krzyczeli demonstranci.

Jak podaje poznan.wyborcza.pl "osobliwą instalację tworzył wypchany lis, który gryzł flagę Unii Europejskiej, a korwinowcy nią machali". Dwie godziny później w tym samym miejscu odbywała się demonstracja przeciwko prawu łowieckiemu i można było odnieść wrażenie, że człowiek z lisem po prostu przygotowuje się na kolejny wiec, ale "lis miał po prostu odgryzać się prześladowcom z Unii, w żadnym wystąpieniu do zwierząt nie nawiązano, za to do polityki państw europejskich - owszem".

Wypchany Lis pojawił się miesiąc temu na manifestacji poparcia dla rządu PiS i prezydenta Andrzeja Dudy. Wtedy jednak bez żadnych wątpliwości nawiązywał do dziennikarza - Tomasza Lisa.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!