Ciąg dalszy czystki w TVP. Wydawca "Panoramy" zwolniona po 30 latach pracy

Ewa Godlewska-Jeneralska, producentka i wydawca "Panoramy" została zwolniona przez nowe władze TVP - podaje serwis Wirtualne Media. Godlewska-Jeneralska pracowała w TVP od 30 lat.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas30-letni staż pracy w TVP nie uchronił przed zwolnieniem Ewy Godlewskiej-Jeneralskiej, wydawcy i producentki, a także współtwórczyni "Panoramy" - informują Wirtualne Media .

"Z dumą przyjmuję fakt, że 'poległam' w tak znakomitym gronie jak Tomek Sygut, Hanna Lis, Piotr Maślak, Karolina Lewicka i jeszcze kilku innymi świetnych dziennikarzy. W dzisiejszych czasach to najlepsza recenzja mojej pracy" - napisała na Facebooku. Zaznaczyła, że nie będzie dziękowała wszystkim, ponieważ dla niektórych mógłby to być "pocałunek śmierci". "Moim kolegom z "Panoramy" chcę podziękować szczególnie - współtworzyłam ten program 20 lat temu, wielu z Was witałam na pokładzie, razem z Wami żegnałam Andrzeja Turskiego.... Cholernie dużo razem przeszliśmy i będę Was zawsze miała w sercu" - dodała.

Zwolnienia w TVP

Godlewska-Jeneralska była związana z "Panoramą" od jej początków w 1991 roku. Wcześniej była m.in. prezenterką "Wiadomości". Jest żoną Sławomira Jeneralskiego - wieloletniego pracownika TVP, prowadzącego "Wiadomości", a w latach 2005-2007 posła SLD.

W Telewizji Polskiej od chwili zmian w jej władzach trwa wielka czystka. Ze stacją pożegnali się m.in. Piotr Kraśko, Beata Tadla, Piotr Maślak czy Hanna Lis. Wśród tych, którzy stracili pracę jest też wiele osób, których na co dzień nie było widać na ekranie - producentów, wydawców czy reporterów.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: