Wraca zima, a razem z nią mrozy. W nocy nawet -16 stopni, IMGW utrzymuje ostrzeżenia

1. IMGW ostrzega przed silnym mrozem i oblodzeniem 2. Na wchodzie Polski temperatura spadnie nawet do -16 stopni 3. Na przeważającym obszarze kraju można się spodziewać od -12 do -7 stopni

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW sobotę dla mieszkańców południa i wschodu kraju są zapowiadane intensywne opady śniegu. Najcieplej będzie na zachodnim wybrzeżu i Nizinie Szczecińskiej (od -1 do 0 stopnia), najzimniej na krańcach północno-wschodnich (od -8 do -5 stopni).

Dokładną prognozę pogody możesz sprawdzić tutaj >>>

W nocy opady śniegu będą jedynie lokalne i dużo słabsze. Temperatura minimalna od -16 do -14 stopni na północnym wschodzie i w dolinach karpackich do -4 stopni na zachodzie i na wybrzeżu. Na przeważającym obszarze kraju od -12 do -7 stopni.

embed

Pogoda na niedzielę

W niedzielę duże mgły - na północy polski widoczność spadnie do 300 metrów. W dzień najcieplej będzie na wschodzie i na wybrzeżu (do -1 stopnia), najzimniej - w dolinach karpackich (nawet -9 stopni).

embed

Co oznacza alert pierwszego stopnia?

Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczą trzech województw: mazowieckiego, podlaskiego i lubelskiego.

Alert pierwszego stopnia przewiduje "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: