Agencja Fitch nie zmieniła ratingu Polski. Pozostawia go na poziomie A-

1. Agencja S&P obniżyła rating wiarygodności kredytowej Polski2. Tej decyzji nie potwierdziła agencja Fitch3. Fitch pozostawił rating Polski na poziomie A-

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasFitch nie potwierdził spadku Polski w ratingu wiarygodności kredytowej. Jak podaje Polsat News , agencja Fitch w piątek utrzymała rating Polski na dotychczasowym poziomie A- dla zobowiązań w walutach obcych i na poziomie A dla zobowiązań w walucie krajowej. Perspektywy określono jako "stabilne".

Jak podaje agencja Fitch, na niekorzyść Polski przemawia m.in. wysoki dług publiczny oraz niskie PKB na mieszkańca. Do mocnych stron Polski agencja zaliczyła natomiast dobre wyniki makroekonomiczne i stabilny system bankowy.

Agencja Fitch zwróciła uwagę na negatywny wpływ polskiej polityki na gospodarkę

W swojej analizie agencja zwróciła uwagę na fakt, iż ciągu pierwszych trzech miesięcy sprawowania władzy, nowy rząd przeforsował szereg kontrowersyjnych ustaw, w tym dotyczących funkcjonowania mediów i wymiaru sprawiedliwości.

Fitch spodziewa się, że nowa polityka może zwiększyć polaryzację w społeczeństwie polskim i prowadzi do wzrostu politycznych napięć.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: