Petru z surykatką na ramieniu i góra pieniędzy. Lider Nowoczesnej grozi, że pozwie Razem za... mem

Ryszard Petru wdał się na Facebooku w dyskusję z Adrianem Zandbergiem i sympatykami partii. Poszło o prześmiewczą grafikę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasNowoczesna jej naturalnym przeciwnikiem partii Razem. I nic w tym dziwnego, te dwie formacje znajdują się po przeciwnych stronach politycznego spektrum. W materiałach partii Razem niemal bez przerwy pojawia się krytyka idei neoliberalnych, a antybohaterem jej memów był często Ryszard Petru.

Mem partii RazemMem partii Razem Patria Razem

Teraz jednak partia posunęła się o krok dalej. Wykorzystując stylistykę typową dla materiałów Nowoczesnej, kpiarsko podsumowała jej program. "Polityka tylko dla bogatych? .Tak", głosi napis charakterystyczną czcionką, a w tle - Petru z surykatką na ramieniu i dziecko siedzące w stosie pieniędzy.

Grafikę zauważył Ryszard Petru i raczej mu się nie spodobała. Zagroził partii Razem sądem - za łamanie praw autorskich:

Zrzut ekranu z FacebookaZrzut ekranu z Facebooka Ryszard Petru

Liderowi Nowoczesnej szybko odpowiedział Adrian Zandberg, lider partii (władze Razem preferują jednak określenie członek zarządu, bo partia jest zarządzana kolektywnie). Powołał się na prawo cytatu i stwierdził, że nikt w Razem "nie zamierza powielać niepowtarzalnego stylu grafik .Nowoczesnej (...) inaczej niż ironicznie".

Zrzut ekranu z FacebookaZrzut ekranu z Facebooka Adrian Zandberg

W komentarzach do posta Petru dominował raczej prześmiewczy ton:

Mem z Ryszardem PetruMem z Ryszardem Petru Szymon Majewski

Ale zdarzały się także bardziej merytoryczne odpowiedzi:

embed

Partia Razem otrzymała w wyborach do Sejmu 3,9% głosów. Nie znalazła się w parlamencie, jednak ten wynik uprawnia ją to do otrzymywania subwencji z budżetu państwa przez kolejne 4 lata. Czołowymi postulatami partii są obrona praw pracowniczych, opodatkowanie najbogatszych i budowa państwa opiekuńczego.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: