Były premier Belgii odpowiada na okładkę "Wprost?. I uderza w Kaczyńskiego

Jest odpowiedź lidera grupy liberalnej w Parlamencie Europejskim, Guya Verhofstadta, na słynną okładkę ?Wprost?. To fotomontaż, na którym widać tańczących Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbana, a w tle Władimira Putina. Zdjęcie pojawiło się na oficjalnym profilu polityka na Facebooku.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWymiana uprzejmości zaczęła się od słynnej okładki "Wprost". Umieszczono na niej przerobione zdjęcie ze spotkania Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego. Ingerencja tygodnika polegała na "doklejeniu" do zdjęcia twarzy znanych europejskich polityków. Hitlerem została kanclerz Angela Merkel, a Mussolinim Guy Verhofstadt, lider liberałów w Parlamencie Europejskim i były premier Belgii.

Ten ostatni szybko odniósł się do sytuacji. "Okładka jest skandaliczna, podobnie jak słowa ministra sprawiedliwości, który porównał niemiecką krytykę polskiego rządu z nazistowskim nadzorem z czasów II wojny światowej" - napisał Belg.

Tym razem Guy Verhofstadt postanowił uderzyć bezpośrednio w polityków. Na przerobionym zdjęciu, które opublikował na Facebooku, widać Kaczyńskiego i Orbana. Ich pląsom przygląda się zaś prezydent Rosji, Władimir Putin. Za bazę do fotomontażu posłużył kadr z filmu o przygodach Flipa i Flapa.

"Myślę o wysłaniu tego zdjęcia do polskiego tygodnika "Wprost" jako propozycji na okładkę kolejnego numeru. Jak sądzę, lepiej oddaje ono rzeczywistość" - napisał Belg.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: